Rolety w kasecie

Dzisiaj o chyba najbardziej popularnych osłonach okien. Naokienne rolety w kasecie od kilku lat są bardzo często wybierane przez Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka:

  1. Jest to produkt elegancki – zaletą rolet w kasecie jest osłonięcie niezbyt estetycznej rolki z materiałem za pomocą kasety. Nie ma tego np. w roletach mini.
  2. Rolety w kasecie to sprawdzona osłona okna – rzadko się psuje.
  3. Cena – rolety w kasecie są niedużo droższe od rolety bez kasety i sporo tańsze od nowych typów rolet takich jak np. rolety rzymskie czy rolety dwutkaninowe dzień i noc.
  4. Większa skuteczność w zasłanianiu okna niż rolety bez kasety. Rolety bez kasety są położone dalej od szyby, przez co dużo światła dostaje przez szpary między materiałem a szybą. W roletach w kasecie często dodawane są jeszcze prowadnice, które również pomagają zatrzymać dodatkową ilość światła.
  5. Dużo większa swoboda otwarcia okna niż w przypadku rolet bez kasety. Wydaje się to nielogiczne, ale tak jest…. Rolety w kasecie są bliżej położone szyby niż rolety bez kasety, co powoduje, że mechanizm rolety w kasecie mniej ogranicza otwarcie okna niż mechanizm rolety bez kasety.

Ten ostatni punkt jest bardzo ważny i to właśnie on decyduje często o wyborze rolet w kasecie. Ze wszystkich typów kaset najmniej ograniczają otwarcie okna rolety w kasecie Fantazja mini-lux:

rolety w kasecie
Rolety w kasecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *